Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Akcja ratownicza małych strażaków w Manufakturze [AUDIO]

Zdjęcie z artykułu: Akcja ratownicza małych strażaków w Manufakturze [AUDIO] Akcja ratownicza małych strażaków w Łodzi; Nella Krysztofowicz
Ilustracja do artykułu Akcja ratownicza małych strażaków w Manufakturze [AUDIO]

Pokonali tor przeszkód, reanimowali misia i ugasili sztuczny pożar. Mali strażacy z województwa łódzkiego pokazali, jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia.

Uczyły się udzielania pierwszej pomocy i szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia. W łódzkiej Manufakturze najmłodsi wcielili się w rolę prawdziwych strażaków. Do pokonania dzieci miały trudny tor przeszkód. W kilkuosobowych ekipach ratowały misia z płonącej chatki.

- Tu jest taki tor przeszkód obok nas, tu jest nasz wóz i będzie akcja. Na tym torze będę dowódcą i będę meldował, będę ratować, wyjmować z pożaru i reanimować - tłumaczyli mali strażacy.

Planetarium EC1 wyjaśnia fenomen odkrycia fal grawitacyjnych [AUDIO]


Dzieci zdały egzamin na piątkę, a chętnych do ratowania wciąż przybywało. - 85 adeptów jest w naszej drużynie, są 4 drużyny podzielone jak sama nazwa mówi od przedszkolaka do strażaka, od 3 lat do 17 - mówi Emilia Karpicka Jadczak, prezes fundacji Mała Straż.

Podczas akcji ratowniczej Fundacja Mała Straż zbierała pieniądze na zimowiska dla swoich podopiecznych.

Posłuchajcie materiału naszej reporterki Nelli Krysztofowicz:

 

Dołacz do dyskusji
Ładuję newsy